Kosminiai virtualūs turai po Mėnulį ar kitas planetas: ateities kelionės į tolimas erdves

Nors žmogus dar nėra nuvykęs į kitas saulės sistemos planetas, technologijų progresas suteikia mums galimybę pažinti šiuos tolimus objektus virtualiai. Nuo pirmųjų kompiuterinių žaidimų, kuriuose buvo galima tyrinėti kitas planetas, iki šiandieninės realybės technologijų – virtualūs kosminiai turai tapo įspūdingu ir prieinamu būdu mokytis ir stebėti kosmosą.

Virtualūs turai po Mėnulį

Mėnulis yra vienintelis ne Žemės kūnas, kurio žmogaus pėda jau buvo. Dėl to virtualūs turai po Mėnulį yra itin populiariai. Naudojant NASA ir kitų kosminės tyrinėjimų agentūrų palydovų duomenis, šiandien galima virtualiai pasivaikščioti Mėnulio paviršiumi, aplankyti žymių kosminių ekspedicijų vietas ir netgi „iš arti” apžiūrėti Mėnulio kraštovaizdžius.

Marsas – mūsų kaimynas

Marsas yra vienas iš labiausiai tyrinėjamų saulės sistemos objektų. Dėka misijų, tokių kaip „Curiosity” ar „Perseverance”, turime tūkstančius nuotraukų ir vaizdo įrašų, kurie buvo naudojami virtualiems tūrams kurti. Dabar kiekvienas gali tyrinėti raudonąją planetą, pažvelgti į jos kanjonus, kalnus ir upių vagas, taip pat gauti informaciją apie tyrimus, vykdomus šioje planetoje.

Jupiteris, Saturnas ir tolimesnės planetos

Nors mūsų technologijos dar nėra pakankamai pažengusios, kad galėtume suteikti detalų vaizdą apie tolimųjų planetų paviršių, virtualūs turai gali mums suteikti įspūdingus vaizdus iš šių milžiniškų planetų atmosferos. Priklausomai nuo turimo duomenų kiekio, galima „skristi” pro Jupiterio audras ar Saturno žiedus.

Kaip tai veikia?

Virtualūs kosminiai turai dažniausiai remiasi duomenimis, gautais iš satelitų, robotų ir teleskopų. Ši informacija tada perkelia į 3D modelius, kurie sudaro pamatą virtualiam pasivaikščiojimui. Naudojant VR akinius ar kompiuterį, žmogus gali panirti į šį nuostabų virtualų pasaulį.

Kosminiai virtualūs turai suteikia mums galimybę tyrinėti tolimas erdves be fizinių kelionių ar rizikos. Nors tai nėra lygu tikrajam kosminiam nuotykiui, ši technologija leidžia mums jausti kosmoso grožį ir stebuklą čia ir dabar, taip padedant mums suprasti ir vertinti nežinomas erdves, kurias tikimės vieną dieną aplankyti gyvai.